Wgniecenie w karoserii po uderzeniu drzwiami – jak naprawić?

Wgniecenie w karoserii po uderzeniu drzwiami - jak naprawić?

Wgniecenie w karoserii po uderzeniu drzwiami – jak naprawić?

Wgniecenie w karoserii po uderzeniu drzwiami – jak naprawić? Niemal każdy kierowca znalazł drobne uszkodzenia na karoserii swojego samochodu po zaparkowaniu w garażu podziemnym lub na ciasnym parkingu. Niedokładnie otwarte drzwi często powodują wgniecenia i zarysowania karoserii znajdującego się w pobliżu pojazdu. Do warsztatu samochodowego RR AUTO w Szczecinie przyjeżdża wielu kierowców z wgnieceniami w karoserii po uderzeniu drzwiami i pytają, jak to naprawić czy trzeba lakierować cały element. Tutaj nie ma potrzeby korzystania z usług lakiernika, specjaliści usuwają takie wgniecenia bez konieczności lakierowania wykorzystując metodę PDR (bezlakierowe usuwanie wgnieceń).

Czym jest technologia PDR?

Piękny wygląd karoserii samochodu podnosi jego wartość. Jeżeli pojawią się wgniecenia na tak ważnych elementach jak: drzwi, maska czy nadkola jego estetyka jest dużo grosza. Skąd się biorą wgniecenia w karoserii auta? Przyczyny są różne od uderzenia drzwiami, kamyków wypadających spod kół jadącego pojazdu, sopli lodowych, po grad. Najważniejszy jest fakt, że czy powstało niewielkie wgniecenie niepowodujące uszkodzenia lakieru.Technologia usuwania wgnieceń bez lakierowania to nowa szansa w naprawie karoserii, przynosząca ogromną liczbę korzyści zarówno klientom, jak i warsztatom. W RR AUTO specjaliści oferują usługi bezlakierowego usuwania wgnieceń z różnych części karoserii samochodu, w krótkim czasie, ekonomicznie i fachowo.

Wgniecenie w karoserii po uderzeniu drzwiami – jak naprawić?

Zasadniczą kwestią technologii PDR jest naprawianie uszkodzonych elementów przywracając im pierwotny stan, nie naruszając przy tym lakieru. Na czym polega usuwanie wgnieceń bez lakierowania? Na wypychaniu lub wyciąganiu za pomocą specjalnego sprzętu. Ale ta prostota jest pozorna.Trzeba znać procedury metody PDR tzn. metodę drutową oraz klejową. Tylko wyszkolony pracownik warsztatu RR AUTO potrafi zapewnić wysokiej jakości naprawę. Doświadczenie w stosowaniu metody PDR ma tutaj zasadnicze znaczenie. Cała procedura bezinwazyjnego pozbywania się wgnieceń jest złożona i wymaga od specjalisty nie tylko cierpliwości, ale sporej wiedzy zawodowej.

Prace trwają najczęściej od 30 minut do kilku godzin. Na karoserii nie będzie żadnych śladów wgniecenia a kolor i struktura lakieru pozostanie niezmieniona. Czy metoda usuwania bezinwazyjnego wgnieceń z karoserii jest dobrą alternatywą dla lakierowania? Zdecydowanie tak, jeśli na karoserii samochodu znajduje się oryginalna powłoka lakiernicza i nie ma uszkodzenia lakieru, metoda PDR jest optymalna. Nie ma ryzyka niedopasowania odcienia lakieru jak ma to miejsce przy lakierowaniu elementu.

Metody usuwania wgnieceń w karoserii po uderzeniu drzwiami

Pracownicy warsztatu RR AUTO przystępując do usuwania wgnieceń w karoserii po uderzeniu drzwiami zastosują jedną z metod: drutową bądź klejową. Metoda drutowa polega na wypychaniu wgniecenia. Jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ można podejść do zadania z wnętrza samochodu. Jest ona wykorzystywana w przypadku usuwania wgnieceń na drzwiach, błotnikach i na masce Jeżeli natomiast konieczne jest naprawienie słupka czy nadkola najlepszym wyborem jest metoda klejowa poprzez wyciąganie która jest wykorzystywana w przypadku wykonywania prac od zewnętrznej strony auta. Dużym problemem są wgniecenia przy rantach, stwarzają trudność przy naprawie, ponieważ dochodzi do rozciągania blachy i naprężania i mogą wystąpić pęknięcia na lakierze. Ale fachowcy znający zachowanie konkretnych materiałów potrafią sobie poradzić także z takim zadaniem. Wszystkie działania prowadzone są do chwili odzyskania przez karoserię pierwotnego kształtu. Niezbędnym wyposażeniem warsztatu przy stosowaniu metody PDR jest lampa cieniowa. Dlaczego? To proste, jeśli specjalista nie widząc wady, nie będzie mógł jej naprawić. Dzięki niezawodnemu i profesjonalnemu oświetleniu dostrzeże i wyeliminuje nawet najmniejsze wgniecenie. Ważne!

Korzyści metody usuwania wgnieceń bez lakierowania karoserii po uderzeniu drzwiami

Nie ma chyba takiego kierowcy, który nie zmierzyłby się z wgnieceniami na karoserii swojego auta. Dzięki skutecznej metodzie PDR nie ma już konieczności korzystania z usług lakiernika i płacenia znacznych kwot pieniędzy. Naprawy blacharskie i lakiernicze przy wgnieceniach od uderzenia drzwiami w karoserię są już przeszłością. Trzeba przyznać, że właściciele pojazdów, którzy korzystali już z tej bezlakierowej metody widzą w niej tylko same zalety. Mogą korzystać z samochodu od razu po zakończonej usłudze a sama procedura przebiega sprawnie.

W większości przypadków naprawa tą technologią będzie kosztować kilkukrotnie mniej niż przy typowej naprawie blacharskiej. Samochód nadal posiada fabryczny lakier, jego wartość nie spada i można go sprzedać w dobrej cenie. Nikt nie zauważy, że były wykonywane jakiekolwiek prace przy karoserii. O jakich jeszcze korzyściach można mówić? Poza tym, że lakier nie będzie nosił żadnych śladów ingerencji (bez szpachli i grubej warstwy lakieru), wygląda jakby dopiero wyjechał z linii produkcyjnej. Na pewno każdego zastanawia czy każde wgniecenie po uderzeniu drzwiami można usunąć metodą PDR? Właśnie to ustala specjalista w RR AUTO, jego decyzja zależy od charakteru uszkodzenia. Procedura kwalifikacji pojazdu zaczyna się od zbadania wszystkich wgnieceń na karoserii. Jak dotąd, większość wgnieceń powstałych z powodu uderzenia drzwiami w karoserię, jest usuwana bez problemów. Po takiej naprawie karoserii samochód wygląda jakby nigdy nie był uszkodzony.