Wgniecenia komu zlecić naprawę?

Wgniecenia komu zlecić naprawę?

Wgniecenia komu zlecić naprawę?

Wgniecenia komu zlecić naprawę? Wgniecenia na karoserii samochodu są sporym problem estetycznym, najczęściej dochodzi do nich podczas gradobicia, kopnięcia czy też stłuczki na parkingu. Decydując się na usunięcie takich wgniotek trzeba wybrać warsztat, który wykonana to prawidłowo i w przyzwoitej cenie. Jeśli widoczne są wgniecenia komu zlecić naprawę? Nasz warsztat RR AUTO oferuje bardzo skuteczną metodę naprawy – PDR, czyli usuwanie wgnieceń bez lakierowania. Dlaczego to właśnie nam warto powierzyć naprawę poszycia nadwozia swojego pojazdu? Ponieważ wyróżnia nas rzetelność wykonania, profesjonalizm naszych specjalistów, zaufanie klientów oraz satysfakcja z dobrze wykonanej pracy.

Na czym polega technika usuwania wgnieceń – PDR?

Metoda usuwania wgnieceń na karoserii PDR składa się z dwóch elementów to znaczy: naprawy z wypychaniem oraz z wyciąganiem. W pierwszym przypadku technika (drutowa) jest wykorzystywana, gdy do uszkodzeń można dojść z wnętrza samochodu.To przede wszystkim wgniecenia na drzwiach, masce, błotnikach, klapie bagażnika.

Z drugim przypadkiem mamy do czynienia, gdy nie ma dojścia od środka i prace trzeba wykonać od zewnętrznej strony auta. Korzystamy wtedy z metody klejowej.Trzeba jednak mieć na uwadze, że wszelkie ostre zagięcia metalu utrudniają naprawę takiego wgniecenia. Wykorzystywana w tej sytuacji metoda klejowa jest bardziej czasochłonna, zdecydowanie trudniejsza, ale skuteczna. Najczęściej to wgniecenia na słupku, nadkolu, miejscach na podwójnej blasze, na rancie.

Nasz profesjonalny warsztat jest gwarancją wykonania solidnej naprawy wgnieceń bez lakierowania, pozostawiając powłokę w stanie nienaruszonym. Czas trwania przeprowadzanych przez naszych specjalistów czynności jest uzależniony od złożoności prac i może trwać godzinę, jeden dzień lub tydzień. Metoda PDR nie niszczy lakieru, dlatego samochód nie traci na wartości jak ma to miejsce w przypadku szpachlowania i lakierowania konkretnych części karoserii.

‍‍Dlaczego usuwamy wgniecenia metodą PDR?

Dla klientów duże znaczenie ma koszt wykonania usługi, stosując metodę PDR usuwamy wgniecenia z karoserii w atrakcyjnej cenie często niższej od tradycyjnej (nierzadko nawet o 50 procent). Samochód po zakończeniu prac naprawczych zachowuje oryginalny kolor lakieru, nie posiada rys i odbarwień oraz rozciągniętej blachy. Właściciele pojazdów często pytają nas, czy będą demontowane jego elementy. Tak, to możliwe, gdy usuwamy duże wgniecenia np. z drzwi – łatwiej wtedy naprawić uszkodzenie, co skutkuje gwarancją dobrego efektu. Jeżeli karoseria auta miała zderzenie z gradem to nawet podsufitka może podlegać demontowaniu. Jednak bez względu na to, metoda PDR jest oszczędniejsza i prostsza niż lakierowanie elementu samochodu.

W przypadku większych wgnieceń, również stosujemy technikę bezinwazyjną a nasi klienci nie muszą zmierzyć się z koniecznością naprawy blacharskiej i doborem odcienia lakieru. Posiadamy duże doświadczenie w wykonywaniu tego typu napraw i potrafimy usunąć wgniecenia w taki sposób, że po wyjeździe z naszego warsztatu lakier na samochodzie wygląda jak przed gradobiciem czy uderzeniem kamienia.

Wgniecenia komu zlecić naprawę?

Czy każdy warsztat zajmuje się usuwaniem wgnieceń na karoserii samochodu? Na pewno nie. Sporo firm dodaje taką usługę do swojej oferty, natomiast należy sprawdzić realizacje i doświadczenie osoby mającej wykonać usługę.Tutaj potrzebni są fachowcy, którzy specjalizują się w takich działaniach. Nasz warsztat do takich należy! Po zakończeniu usługi nie musisz mieć obaw o pojawienie się odprysków lub defektów na lakierze, ponieważ jego powłoka nie jest naruszona. Korzystamy tylko z nowoczesnego sprzętu i zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników znających metody PDR. Potrafią oni dobrać jedną z nich do konkretnego przypadku. Podczas niwelowania wgnieceń wykazują się dużą precyzją, dokładnym zlokalizowaniem wad, uwidaczniających dopiero dzięki zastosowaniu lampy cieniowej pokazującej każde wgniecenie na karoserii. Nasza usługa pozwala uniknąć wizyty w warsztacie lakierniczym zachowując oryginalną powłokę i oszczędzając swoje pieniądze i drogocenny czas.

Czy wgniecenia po szkodach komunikacyjnych podlegają również naprawie metodą PDR?

Wgniecenia na karoserii auta powstałe w wyniku zderzenia z rowerzystą lub stłuczki z innym pojazdem zdarzają się dość często, ale jeżeli nie dojdzie do uszkodzenia lakieru, można usunąć takie wady metodą bezinwazyjną. Jeżeli miałeś kolizję drogową, powłoka lakiernicza na karoserii nie nosi śladów odprysków zgłoś się do nas, usuniemy wgniecenia bez lakierowania. Nie będzie widać, że jakiekolwiek prace były wykonywane, dany element karoserii będzie jak nowy, natomiast kolor oraz struktura lakieru pozostaną niezmienione.

Nie musisz obawiać się, że po naprawie PDR blacha wciągnie się z powrotem. W naszym warsztacie usługa wykonywana jest na najwyższym poziomie, więc takiego zagrożenia po prostu nie ma. Właściciele pojazdów często zadają nam pytanie, czy lepiej lakierować auto czy usunąć wgniecenie metodą bez lakierowania. To zależy od uszkodzenia, natomiast zawsze na takie pytanie od klienta odpowiadamy zgodnie z prawdą. Posiadając oryginalną powłokę bez dużych rys uszkadzających lakier, optymalną metodą będzie PDR. Naprawa potrwa krócej, najczęściej kilka godzin a obrabiany element utrzyma oryginalny lakier. Twój samochód nosi ślady wgniecenia parkingowego, gradobicia, kolizji drogowej, kopnięć, uderzeń? Skontaktuj się z nami, zdiagnozujemy rodzaj wgnieceń i wybierzmy najbardziej optymalną metodę ich usunięcia. Zapraszamy do kontaktu.