Jak naprawić wgniecenia po gradobiciu?

Jak naprawić wgniecenia po gradobiciu?

Jak naprawić wgniecenia po gradobiciu?

Jak naprawić wgniecenia po gradobiciu? Usuwanie wgnieceń po gradobiciu to problem całkowicie rozwiązywalny dla każdego właściciela samochodu, gdy jego auto było narażone na to zjawisko atmosferyczne. Wystarczy zgłosić się do naszego warsztatu, specjaliści zastosują jeden ze sposobów bezlakierowej naprawy karoserii. Szczególnie w przypadku gradobicia świetnie sprawdza się usuwanie wgnieceń bez lakierowania (PDR).

Jak naprawić wgniecenia po gradobiciu?

Serie wgniotek na karoserii samochodu po gradobiciu nie są niczym nowym, ale obecnie dostępne są nowe bezinwazyjne metody ich usuwania. Dziś technologia PDR jest wykorzystywana w naszym warsztacie a, stało się to możliwe dzięki temu, że przy lakierowaniu samochodów zaczęto stosować powłoki lakiernicze na bazie związków polimerowych. Dzięki temu lakier stał się elastyczny i trwały, pozostając nienaruszony nawet przy wystarczająco silnych odkształceniach metalu.

Zastosowanie cieńszych i mocniejszych metali pozwoliło, aby technologia PDR do usuwania wgnieceń bez lakierowania stała się zamiennikiem tradycyjnej i droższej metody.To dość skomplikowana procedura, wymagająca drogiego sprzętu i narzędzi, dużej koncentracji uwagi, znajomości technologii i staranności specjalisty. Nasi fachowcy poświęcają dużo czasu na doskonalenie swoich umiejętności poprzez praktyczne doświadczenie.

Bezlakierowe usuwanie wgnieceń przy użyciu technologii PDR

Bezlakierowe usuwanie wgnieceń (PDR) bardzo często stosowane jest przy renowacji karoserii samochodów uszkodzonych przez gradobicie. W takim przypadku nasz specjalista niweluje uszkodzenia karoserii za pomocą specjalnych narzędzi, nie uszkadzając lakieru. Wyeliminowanie usterek za pomocą technologii PDR wymaga dużego doświadczenia i dostępności specjalnego narzędzia.Technika nie jest zalecana dla amatorów. Szczególnie często metoda jest stosowana w przypadkach, gdy występują trudności z wymianą uszkodzonych elementów. Na przykład, jeśli mówimy o dachu samochodu. Ze wszystkich profesjonalnych metod naprawa wgnieceń bez lakierowania jest najbardziej opłacalna. W miejscach, w których często występuje grad, a samochody są często uszkadzane przez grad, firmy ubezpieczeniowe zalecają usuwanie wgnieceń bez lakierowania.

Jak specjaliści naprawiają wgniecenia po gradobiciu?

Aby naprawić karoserię, specjalista z naszego warsztatu musi wyciągnąć wgniecenie od wewnątrz. Ale to zadanie wcale nie jest proste, a do jego rozwiązania wymagany będzie cały profesjonalizm fachowca. Aby przywrócić zdeformowany metal na swoje miejsce, musi obliczyć, gdzie i z jaką siłą narzędzie będzie działać na część karoserii. Ponieważ dźwignie są wkładane np. pod wkładkę błotnika, czyli ukryte części nadwozia, nie można wizualnie kontrolować procesu naprawy. Aby skutecznie rozwiązać problem, trzeba poczynić znaczne wysiłki, dlatego ostrożność jest niezwykle ważnym czynnikiem. Aby usuwanie wgnieceń zakończyło się sukcesem, nie należy korzystać z usług nieznanych samouków. Naprawę nadwozia lepiej powierzyć naszym specjalistom, którzy wykazali się już wysokim profesjonalizmem. W takim przypadku masz gwarancję otrzymania naprawionego samochodu bez widocznych wgnieceń.

PDR – usuwanie wgnieceń lakierniczych po gradobiciu

Najbardziej znaną i skuteczną metodą usuwania wgnieceń po gradobiciu bez późniejszego lakierowania jest PDR. Nasi specjaliści odbudują uszkodzoną karoserię i ukryją ślady wgnieceń.Ta technologia jest z powodzeniem stosowana w naszym warsztacie. Wgniecenia są niwelowane specjalnymi przyssawkami próżniowymi, a na koniec niwelowane hakami i młotkiem. Metoda jest znacznie szybsza i łatwiejsza. Zazwyczaj naprawy trwają od kilkudziesięciu minut do kilku dni, w przeciwieństwie do klasycznych napraw z lakierowaniem, które mogą trwać dłużej niż tydzień. Dodatkowo Twój samochód nie zalicza się do kategorii lakierowanych, co pozytywnie wpłynie na jego cenę.

Korzyści z usuwania wgnieceń bez lakierowania

Stosując technologię PDR po gradobiciu, czyli usuwania wgnieceń bez lakierowania, możesz czerpać kilka realnych korzyści. Po pierwsze, oszczędzasz czas. Po drugie, nie ma żadnych ograniczeń w dalszym użytkowaniu samochodu. Na przykład przy sprzedaży fakt posiadania fabrycznej powłoki karoserii wiele znaczy. I wreszcie, koszt napraw będzie znacznie niższy w porównaniu z tym, ile kosztowałoby Cię tradycyjne prostowanie karoserii samochodu.

Dodatkowo, aby wykonać tradycyjną naprawę blacharską, będziesz musiał wcześniej powiadomić serwis o swoim zamiarze i najprawdopodobniej ustawić się w kolejce. Kiedy nadejdzie czas, trzeba zostawić samochód na kilka dni, aby blacharze mieli czas na usunięcie uszkodzonej części, szpachlowanie, lakierowanie i wysuszenie. Dlatego taka naprawa karoserii pod względem zużycia zasobów jest całkowicie nieopłacalna.

Wskazówki dotyczące naprawy wgniecenia po gradobiciu

Technologia usuwania wgnieceń po gradobiciu bez lakierowania wymaga umiejętności korzystania z szerokiej gamy narzędzi i wyczuwania metalu. Ponadto profesjonalista wykonujący usługę w naszym warsztacie jest w stanie określić, czy właściwe jest stosowanie technologii usuwania wgnieceń bez lakierowania w każdym indywidualnym przypadku, koncentrując się na wyniku.

Główną zaletą tej techniki jest to, że nie trzeba głęboko szlifować powierzchni aż do metalu. A także podczas prac naprawczych nie usuwa się ochronnej powłoki antykorozyjnej, ponieważ lakier nie jest usuwany do poziomu blachy karoserii. Chociaż ta technika jest dość szeroko stosowana do naprawy usterek (a nie tylko wgnieceń po gradzie), należy wziąć pod uwagę, że lakier samochodu musi być w wystarczająco przyzwoitym stanie, aby technika działała tak jak powinna.

Nasi specjaliści podejmują się naprawy wgnieceń po gradobiciu tylko wtedy, gdy mogą w pełni zagwarantować efekt. Dlatego przed wyborem metody naprawy lepiej odwiedzić nasz warsztat i skonsultować się z fachowcem, ponieważ osoba bez doświadczenia nie potrafi określić metody naprawy. Procedura jest dość tania, ponieważ nie wykonuje się kosztownych prac związanych z przygotowaniem samochodu do lakierowania i nie wykon